Aranżacja wnętrza w stylu morskim

Aranżacja wnętrza w stylu morskim

Kto z nas nie lubi morza? Wygrzewanie się na plaży, delikatny wiatr, wakacyjny relaks to zdecydowanie coś co nam się kojarzy bardzo dobrze. Wtedy odpoczywamy od pracy, mamy czas na inne aktywności i cieszymy się każdą chwilą. Coraz więcej osób chce zatrzymać ten klimat na dłużnej i dlatego chce by ich wnętrze przypominało im o chwilach spędzonych nad morzem.

Jak powinno wyglądać takie wnętrze?

wnętrzaDlatego też coraz częściej wybierany jest projekt wnętrz w stylu morskim. Jednak czym się on charakteryzuje? Jak będzie wyglądało takie wnętrze? Na pewno bardzo ważne są w nich kolory. Architekt wnętrz powinien postawić na niebieski, bo on kojarzy się nie tylko z barwą morza, ale i nieba. Do tego bardzo często jest wybierany kolor biały, ponieważ takie połączenie przywodzi na myśl stroje marynarskie. Projektant wnętrz z Wrocławia z pewnością dobierze dodatki z akcentami marynistycznymi, takimi jak kotwice, mewy, fale czy niebiesko-białe paski. Dzięki temu aranżacja wnętrz będzie jeszcze bardziej morska i wakacyjna. Co jeszcze może się znaleźć w takim wnętrz? Na pewno warto jest pomyśleć o meblach. Zamiast tradycyjnych foteli możemy wybrać leżaki, takie jakie mamy na plaży. Czasem możemy pokusić się nawet o zamontowanie hamaka, co jeszcze bardziej będzie podkreślało styl morski. Ważne są również dodatku, bez których architektura wnętrz nie byłaby idealna i dopełniona. Możemy na ścianie zawiesić nie tylko zdjęcia czy obrazy z nadmorskich kurortów, ale również pomarańczowe koło ratownicze, czy rzeźbę mewy.

Pojawiają się też grube liny, takie jak na statkach, jako ozdoby. Podobnie pojawiają się też wiosła czy też figurki statków zamknięte w butelce. Takie wnętrze w stylu morskim na pewno będzie bardzo oryginalne, a do tego będziemy czuć się w nim fantastycznie zrelaksowani.

Czytaj więcej na: http://www.alminas.pl

Komentowanie jest wyłączone.