Aprobaty techniczne i atesty higieniczne dla pianki PUR

Aprobaty techniczne i atesty higieniczne dla pianki PUR

Pianka poliuretanowa nie tylko dodatkowo wzmacnia konstrukcję dachu, ale również wygłusza pomieszczenia. Dzięki piance PUR nie dochodzi do kondensacji pary wodnej. Każda pianka poliuretanowa powinna posiadać specjalne atesty higieniczne PZH.

Systemy izolacji pianką poliuretanową – lekki, o średniej i dużej gęstości

izolacja pianką PURObowiązkowo pianka musi też mieć aprobaty techniczne ITB. Realizacja natrysku pianką poliuretanową nie jest wcale skomplikowanym zadaniem. Przeciwnie – wykonuje się to niezwykle łatwo i wygodnie. Jest to natrysk bezszwowy i wielowarstwowy. Powierzchnia uprzednio musi zostać odpowiednio przygotowana. Korzysta się z oryginalnych komponentów producentów z kraju jak i spoza Polski. Instytut Techniki Budowlanej musi wydać aprobatę dla takiego materiału. W budownictwie nie ma obecnie lepszych rozwiązań izolacyjnych – zarówno jeśli chodzi o izolację termiczną jak i akustyczną. Obecnie stosuje się kilka systemów natrysku pianki poliuretanowej. Pierwszy z nich to system lekki o gęstości około 12 kg/m3. Ten system stosuje się do izolowania powierzchni wewnątrz różnych budynków. Są to takie powierzchnie jak stropy (poddasza) czy też ściany. Taka izolacja pianką PUR zapewnia ocieplenie i wyciszenie poddasza, strychów, domków. Można też w ten sposób docieplić ściany i inne elementy. System o średniej gęstości to około 35 kg/m3. Ten system stosowany jest przede wszystkim do izolowania ścian oraz pokryć dachowych od strony wewnętrznej, a ponadto izolacji posadzek z betonu. Ten system stosuje się np. w oborach, kurnikach, przechowalniach owoców, warzyw i innych miejscach. Stanowi on izolację przeciwskropleniową. Nasiąkliwość wodą wynosi tu tylko 5%.

System o dużej gęstości to około 60 kg/m3. Jest to system stosowany przede wszystkim do natrysku dachowego zewnętrznego. Ten system jest wytrzymały i nieobciążający dla konstrukcji dachowej. Wybierając piankę poliuretanową zawsze warto upewnić się, czy jest to materiał, który posiada odpowiednie aprobaty techniczne i atesty higieniczne. Tylko pianka poliuretanowa z takimi atestami nadaje się do właściwej izolacji i rzeczywiście będzie służyć bardzo długo, zapewniając ochronę przed zimnem i gorącem.

Komentowanie jest wyłączone.