Akustyka w studiu nagraniowym

Akustyka w studiu nagraniowym

 

Jeżeli uwielbiamy muzykę, jeżeli wyraża ona nas, słuchamy ją, gramy, tworzymy, to pewnie studio nagraniowe jest naszym drugim domem. A może nie mamy takiego studia, musimy ćwiczyć w domu, ale takiego miejsca brakuje nam bardzo. Warto coś z tym zrobić. Może otworzymy studio nagrań na nasze potrzeby, może to będzie kolejny krok w naszym rozwoju, może po prostu warto spróbować.

Jak dobrze przygotować studio nagraniowe

mata dobrze wygłuszającaPrzestrzeń do takiego studia nie musi być jakaś bardzo duża, liczy się bardziej sprzęt i oczywiście akustyka. Przed rozpoczęciem prac nad takim studiem warto zainwestować w takie elementy wyposażenia i urządzenia go, jak mata dobrze wygłuszająca, która można pokryć ściany, można położyć ją na podłogi, tak naprawdę wszędzie. Liczy się to, aby nie roznosiło się w takim studiu echo, dlatego uważajmy z taką matą, bo trzeba ja precyzyjnie i dobre rozmieścić, aby efekt był słyszalny na płytach z nagrań. Bardzo ważne jest to, aby takie studio nie przeszkadzało sąsiadom, musi być naprawdę bardzo dobrze wygłuszone, a przestrzeń w nim musi być mądrze przemyślana i zaprojektowana. Jeżeli nie mamy wiedzy w tym zakresie, możemy się oczywiście doszkolić, poczytać porady, przestudiować informacje zawarte w internecie, ale możemy także zdać się na wykonanie takich prac przez inne, doświadczone osoby.

Bardzo ważne jest, aby niczego nie zawalić, a jeżeli mamy takie obawy, to lepiej, żebyśmy się jednak za takie odpowiedzialne zajęcia nie brali, a powierzyli je innym. W końcu nie musimy umieć robić wszystkiego sami, musimy za to wiedzieć jak spełniać swoje marzenia i jak kierować ich realizacją, że po drodze, po prostu, najzwyczajniej w świecie, nie popełnić żadnej gafy. Takiej myśli się trzymajmy i działajmy, bo działanie doprowadzi nas do efektów.

 

Komentowanie jest wyłączone.